Magdalena Wilk-Konieczna – pedagog szkolny, nauczyciel wspomagający, rewalidator

Rodzina: mąż Marcin i syn Marek

Wykształcenie: pedagog, nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne, terapeuta wczesnej interwencji, nauczyciel rewalidacji, terapeuta pedagogiczny, polonistka, nauczyciel wychowania do życia w rodzinie…

Praca: zajęcia pedagogiczne, rewalidacyjne, wspomagające i korekcyjno-kompensacyjne w  Kuźnicy oraz szkolenia na temat mózgu dla rad pedagogicznych i rodziców.

Z pasją: poszerza wiedzę o  mózgu, neurodydaktyce i podejściu behawioralnym  w wychowaniu dzieci, czyta książki o polskich himalaistach oraz ogląda – ale tylko z mężem – filmy trzymające w napięciu.

Zgadza się z tym, że:

„Lepsza marchewka i brak marchewki, niż kij i marchewka.”

„Kto chce, znajdzie sposób. Kto nie chce, znajdzie powód.”

„Zdrowie psychiczne naszych dzieci jest ważniejsze od ich ocen.”

Widzi w swoim życiu działanie Boga. Wszystko, co ją spotyka, nie może być przypadkiem.