Kadra

 • Tomasz Pieczarka - p.o. Dyrektora Szkoły, nauczyciel matematyki

  Tomasz Pieczarka - p.o. Dyrektora Szkoły, nauczyciel matematyki

  Z Kuźnicą związany od 2012 roku. Miłośnik górskich wędrówek i fotografii. Szczęśliwy mąż oraz tata siedmiorga dzieci.

 • Dominik Chwolik - Członek Rady Zarządzającej, wychowawca klasy 7, nauczyciel języka polskiego

  Dominik Chwolik - Członek Rady Zarządzającej, wychowawca klasy 7, nauczyciel języka polskiego

  Szczęśliwy mąż Ani i tata czwórki dzieci (Marysi, Pawła, Nastki oraz Franka). Doktor nauk humanistycznych (tytuł uzyskany na Uniwersytecie Śląskim), literaturoznawca, filolog, od 2015 roku związany z Kuźnicą. Autor książek i tekstów naukowych. Twórca filmowego "Projektu Sienkiewicz" (kliknij w link). Popularyzował nauczanie języka polskiego w szkole na falach Radia eM. Wydał z uczniami Kuźnicy tomik “Poetyckie debiuty”. Pomysłodawca i współorganizator “Planszówkowych sobót” dla rodzin Projektu. Posługuje w Centralnej i Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie oraz Domowym Kościele. Ponadto jest nadzwyczajnym szafarzem komunii świętej. Interesuje się literaturą młodzieżową, którą chętnie omawia z uczniami. Fan Tolkiena i miłośnik historii. Lubi również piłkę nożną, planszówki (tworzy obecnie z uczniami grę do książki “Winnetou”) oraz zbieranie grzybów. Motto życiowe: Ps 37,5.

 • Marcin Pioskowik - Wicedyrektor szkoły ds. dydaktycznych, wychowawca klasy 1, nauczyciel muzyki

  Marcin Pioskowik - Wicedyrektor szkoły ds. dydaktycznych, wychowawca klasy 1, nauczyciel muzyki

  Wicedyrektor, wychowawca klasy czwartej, nauczyciel muzyki .Z zawodu muzyk, kontynuujący rodzinne tradycje muzyczne. Absolwent wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę rozpoczynał w sektorze kultury, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończył również studia podyplomowe menadżera kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Współpracował z wieloma artystami z Polski i z zagranicy. Oprócz muzyki, w której preferuje jazz, blues i poezję śpiewaną, pasjonuje się także fotografią. Szczęśliwy mąż i tata Kubusia.

 • Michał Misztal - Wicedyrektor szkoły ds. Dydaktycznych, wychowawca klasy 2

  Michał Misztal - Wicedyrektor szkoły ds. Dydaktycznych, wychowawca klasy 2

  Mąż, ojciec dwójki dzieci. Wychowanek Ruchu Światło-Życie, obecnie członek Domowego Kościoła. Odkrywa w życiu szeroko rozumiane powołanie nauczyciela. Uczył jako katecheta w przedszkolu i gimnazjum. Ukończył studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Głosi konferencje dotyczące duchowości chrześcijańskiej - jego pasją jest uczenie ludzi racjonalnej wiary w prawdziwego, żywego, dobrego Boga. Gitarzysta, wokalista, autor pieśni.

 • Marek Sosnowski - wychowawca

  Marek Sosnowski - wychowawca "zerówki"

  Szczęśliwy mąż Moniki, ojciec Alicji i Ozeasza. Marek jest wychowawcą zerówki. W wolnych chwilach lubi grać w szachy. Swoją pasją do Gry Królewskiej zaraża swoich wychowanków, realizując ogólnopolski projekt “Edukacja przez szachy w szkole”. Prowadzi także dodatkowe zajęcia szachowe w ramach UKS Kuźnica.

 • Adrian Pontus - wychowawca klasy 2

  Adrian Pontus - wychowawca klasy 2

 • Mateusz Przybył - wychowawca klasy 3

  Mateusz Przybył - wychowawca klasy 3

  Jestem studentem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobywałem jako instruktor harcerski w jednej z katowickich drużyn wodnych. Tam też polubiłem się z żeglarstwem, wcześnie udało mi się zdobyć patent motorowodny i żeglarski oraz zostać młodszym instruktorem żeglarstwa. Poza pływaniem lubię spędzać czas w lesie, biwakując przy ognisku oraz praktykując małą szkołę przetrwania. Prywatnie jestem mężem Karoliny oraz tatą Uli, Jurka i Józia.

 • Norbert Tocki - wychowawca klasy 3, nauczyciel religii

  Norbert Tocki - wychowawca klasy 3, nauczyciel religii

  Świeżo upieczony magister teologii na kierunku nauczycielskim. W tej dziedzinie interesuje się najbardziej osobą Jezusa Chrystusa, kwestiami dogmatycznymi i uzasadnianiem wiary. Pasjonuje się psychologią oraz psychoterapią, stąd też szczególnie bliskie jest mu dobro wychowanków. Jest miłośnikiem wszelkiego rodzaju wysiłku sportowego, wypoczynku na świeżym powietrzu i w dobrym towarzystwie.

 • Adrian Niedziela - wychowawca klasy 4, nauczyciel języka angielskiego

  Adrian Niedziela - wychowawca klasy 4, nauczyciel języka angielskiego

  Pochodzi z Rudy Śląskiej. Szczęśliwy mąż Magdy. Od 2009 roku uczy języka angielskiego. Znawca filmu amerykańskiego. Od zawsze pasjonat kultury i historii krajów anglojęzycznych. Uwielbia podróże

 • Krzysztof Górecki - wychowawca klasy 4, katecheta

  Krzysztof Górecki - wychowawca klasy 4, katecheta

  Absolwent Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z Kuźnicą związany od 2019 roku. Katecheta i wychowawca klasy 3. Mąż Marty i tata Hani.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4