Wywiad z Ministrem Sportu i Turystyki

Uczniowie kl. 6 mieli wykonać zadanie (z języka polskiego) przeprowadzenia wywiadu z dorosłą osobą.
Jeden z uczniów postarał się niezwykle, prosząc o rozmowę Ministra Sportu pana Wiktora Bańkę.
Prezentujemy treść wywiadu.

1. Jak Pan sądzi, czy kadra Adama Nawałki ma szanse na medal lub ćwierćfinał na MŚ 2018 w Rosji?
Zdecydowanie tak, jest to drużyna z ogromnym potencjałem, która składa się z wielu utalentowanych zawodników, odgrywających czołowe role w europejskich klubach. To drużyna, która ma szanse wygrać z każdym i tak naprawdę walczyć o najwyższe trofea, gdyż mamy w swoim składzie naprawdę zawodników światowej klasy. Sytuacja ta jest bezprecedensowa od wielu lat, ale jednocześnie musimy podchodzić z pokorą i szacunkiem do każdego przeciwnika. Szanse są ogromne i wierzymy, że kadra Adama Nawałki zawalczy na Mundialu w Rosji o medal.

 

2. Łukasz Piszczek i Arkadiusz Milik są kontuzjowani. Pan też był zawodowym sportowcem i na pewno spotykał się Pan z różnego typu urazami. Czy Pana zdaniem, Ci dwaj piłkarze mają szansę wrócić do szczytowej formy przed Mistrzostwami Świata?
Jestem przekonany, że tak! Dzisiejsza medycyna jest na tak wysokim poziomie, że zarówno Arek Milik jak i Łukasz Piszczek wrócą do najwyższej formy. Kontuzja Arka jest trochę bardziej skomplikowana i czeka go dłuższa rehabilitacja. Jest on bardzo silnym zawodnikiem, ma bardzo odporny organizm i twardy charakter. Jestem pewien ze stanie na nogi i będzie dalej strzelał bramki dla klubu i dla reprezentacji. Podobnie zresztą, jak Łukasz. To są zawodnicy zdyscyplinowani i wkrótce wrócą do najwyższej formy.
 

3. Czy podczas meczu z Czarnogórą rozmawiał Pan z Przewodniczącym FIFA panem Gianni Infantino i może Pan mi powiedzieć, jakie jest jego zdanie na temat Polskiej Reprezentacji?
Pan Gianni Infantino był bardzo zadowolony z organizacji meczu i atmosfery na stadionie, gratulował nam dobrego przygotowania widowiska. Była to krótka, kurtuazyjna, ale jednocześnie bardzo przyjemna rozmowa. To niezwykle sympatyczny człowiek.

4. Kolejne moje pytanie dotyczy klubów naszej Ekstraklasy. Czy Pana zdaniem jest szansa, aby w najbliższej przyszłości ich poziom sportowy był podobny do poziomu reprezentacji narodowej?
To jest trudne pytanie, przed naszymi klubami długa droga. Jeżeli jednak zaczną inwestować w młodzież, zaczną inwestować w szkolenie oraz budować strategię szkoleniową na najwyższym poziomie – co już dzisiaj pokazują niektóre kluby, zaczynające korzystać ze swoich wychowanków – to miejmy nadzieję, że za parę lat ich poziom się podniesie i będą dostarczać nam emocji w europejskich pucharach. Ale jeszcze długa droga przed nimi.

5. Czy Pana zdaniem aktualny lider Górnik Zabrze ma szanse na tytuł mistrza Polski?

Szanse ma każdy, ale Górnik naprawdę zaskakuje jako beniaminek, bazując głownie na swoich wychowankach. Cała drużyna jest w znakomitej formie, więc ma duże szanse, aby – jeżeli nie zwycięstwo w lidze – to co najmniej zagrać w europejskich pucharach. Pod warunkiem oczywiście, że utrzymają formę do końca sezonu.

Dziękuję bardzo