Uczniowie Kuźnicy i Uczennice Płomienia na First Lego League

13 marca odbyły się w Warszawie regionalne eliminacje międzynarodowego konkursu First Lego League. W czterech kategoriach konkursowych startowało 16 drużyn, w tym dwie składające się z uczniów Kuźnicy i uczennic Płomienia. Przygotowania do eliminacji rozpoczęły się już w październiku, przez kilka miesięcy członkowie drużyn konstruowali autorski model robota, którego musieli zaprogramować, by na konkursowej macie wykonał odpowiednie misje, pracowali nad innowacyjnym projektem badawczym nawiązującym do tematyki tegorocznego turnieju- Cargo Connect oraz uczyli się współpracy, poszanowania podstawowych wartości First Lego League i spotykali się z ekspertami, którzy odpowiadali na ich pytania i wątpliwości związane z projektem.

Owocem ich wytrwałej pracy i zaangażowania jest drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dla drużyny Płomień-Kuźnica Team i awans do ogólnopolskiego finału turnieju, w którym zmierzy się ze sobą 14 najlepszych drużyn z całej Polski. Finał już 9 kwietnia w Warszawie.

Więcej na temat pracy obu drużyn, projektów badawczych i przygotowań do finału można znaleźć na stronie na Facebook’u TUTAJ