Pierwsza klasa na lodzie

Pierwszoklasiści zostali zaproszeni przez trenerów klubu hokejowego Naprzód Janów na zajęcia na lodzie. Chłopcy się bardzo ucieszyli na taki pomysł wycieczki i ich podekscytowanie było widać, kiedy ruszyliśmy klubowy autokarem na miejscowy Jantor.

Na miejscu było zwiedzanie lodowiska, klubowych szatni i samych trybun. Na trybunach chłopcy uczyli się dopingować i rzeczywiście cały Jantor drżał w posadach, kiedy z gardeł wydobyło się gromkie „KUŹNICA, KUŹNICA, KUŹNICA!!”. Duże zainteresowanie wzbudziła rolba, która podczas naszej wizyty zrobiła rundę po tafli lodu – była to okazja do rozmowy o technicznych aspektach lodowiska 🙂

Był też krótki spacer po Nikiszowcu: rynek, kościół pw. św. Anny, makieta dzielnicy i beboki… a co to bebok? to już trzeba zapytać uczniów 😉

No i oczywiście wisienka na torcie, crème de la crème wycieczki, czyli jazda na łyżwach. Każdy z chłopców dostał od klubu kask hokejowy oraz łyżwy i ruszył na spotkanie z taflą… dla niektórych to była pierwsza wizyta w życiu! Było wiele radości, wyzwań i upadków… ale ile upadków tyle powstań. Chłopcy byli bardzo dzielni i przede wszystkim bardzo zadowoleni… również trenerzy Naprzodu Janów byli zbudowani postawą chłopców… a właściwie to już młodych łyżwiarzy/hokeistów.

Przy okazji w imieniu klubu Naprzód Janów zapraszamy wszystkich chętnych (zarówno dziewczyny jak i chłopców) na zajęcia na lodzie. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o 9:15. Można przyjść, spróbować, nauczyć się jeździć na łyżwach, a jak ktoś złapie bakcyla, to może grać w hokeja.