Dzień św. Patryka

W tym tygodniu kolorem, który można było najczęściej spotkać w naszej szkole był zielony. Wszystko to za sprawą Dnia Świętego Patryka. Punkt kulminacyjny odbył się w piątek w ramach dnia klanów. W tygodniu, podczas lekcji języka angielskiego chłopcy przygotowywali plakaty o historii, geografii, muzyce, sporcie i legendach związanych z Irlandią. Wszystkie, naładowane informacjami  prace wywieszone są na korytarzu na parterze, by każdy mógł dowiedzieć się jak najwięcej o Irlandii.

Wiedza, ta była niezbędna, by w piątek zdobyć punkty dla swojego klany podczas Wielkiego Quizu wiedzy o Irlandii i Świętym Patryku. Zwycięzcami zostali reprezentanci klany czerwonego, którzy w finale pokonali klan niebieski. Całość zakończyły tańce w rytm irlandzkiej muzyki oraz krótka lekcja Irish-english
ze strony naszego ulubionego Native speakera Pana Marka.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych. W ramach Dnia Świętego Patryka klasy młodsze dowiadywały się o życiu Świętego, opowieści o Leprechaunach, szukali skarbów i zadań (tzw. Scavenger Hunt), robili kapelusze i maski.

Wszystko co dobre szybko się kończy i tak też jest z naszym Irlandzkim tygodniem. Pozostaje tylko czekać na kolejne wydarzenia przygotowane przez naszych anglistów i kolejne przygody w świecie języka angielskiego.