Kadra

 • Szymon Nyga - Dyrektor szkoły, nauczyciel historii

  Szymon Nyga - Dyrektor szkoły, nauczyciel historii

  Pochodzi z Bierunia Starego na Górnym Śląsku - miasta, którego patronem jest św. Walenty. Mąż Wioletty, ojciec Anny, Marii i Pawła. Absolwent wydziału historyczno-pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego. Przez 10 lat pracował jako nauczyciel i wychowawca w liceum ogólnokształcącym w rodzinnej miejscowości, od 2015 roku związany z Kuźnicą. Posługuje wśród osób chorych i starszych w parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Pasjonat historii lokalnej, legend i baśni związanych z rodzinną miejscowością. Hobby: dobre gry planszowe i prace remontowo-budowlane.

 • Marcin Pioskowik - Wicedyrektor ds. dydaktycznych, wychowawca klasy 5, nauczyciel muzyki

  Marcin Pioskowik - Wicedyrektor ds. dydaktycznych, wychowawca klasy 5, nauczyciel muzyki

  Wicedyrektor, wychowawca klasy czwartej, nauczyciel muzyki .Z zawodu muzyk, kontynuujący rodzinne tradycje muzyczne. Absolwent wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę rozpoczynał w sektorze kultury, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończył również studia podyplomowe menadżera kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Współpracował z wieloma artystami z Polski i z zagranicy. Oprócz muzyki, w której preferuje jazz, blues i poezję śpiewaną, pasjonuje się także fotografią. Szczęśliwy mąż i tata Kubusia.

 • Michał Misztal - nauczyciel religii, koordynator kl. 0-3

  Michał Misztal - nauczyciel religii, koordynator kl. 0-3

  Mąż, ojciec dwójki dzieci. Wychowanek Ruchu Światło-Życie, obecnie członek Domowego Kościoła. Odkrywa w życiu szeroko rozumiane powołanie nauczyciela. Uczył jako katecheta w przedszkolu i gimnazjum. Ukończył studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Głosi konferencje dotyczące duchowości chrześcijańskiej - jego pasją jest uczenie ludzi racjonalnej wiary w prawdziwego, żywego, dobrego Boga. Gitarzysta, wokalista, autor pieśni.

 • Mateusz Kościelny - wychowawca

  Mateusz Kościelny - wychowawca "zerówki"

  Mąż Lidzi, tata Wiki, Miłego i Marcela. Absolwent AWF-u. w Katowicach oraz studiów podyplomowych W.S.H. (kierunek wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne). Co roku przygotowuje klasę „0” do wejścia z odpowiednimi nawykami, wiedzą i uśmiechem w szkolne progi. Motto życiowe: “Dziel się dobrem z innymi”.

 • Marek Sosnowski - wychowawca

  Marek Sosnowski - wychowawca "zerówki"

  Szczęśliwy mąż Moniki, a od niedawna ojciec pięknej Alicji. Marek jest wychowawcą zerówki. W wolnych chwilach lubi grać w szachy. Swoją pasją do tej gry zaraża swoich wychowanków, realizując ogólnopolski projekt “Edukacja przez szachy w szkole”. Jest absolwentem studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalizacja resocjalizacja z penitencjarystyką).

 • Mateusz Przybył - wychowawca klasy 1

  Mateusz Przybył - wychowawca klasy 1

  Jestem studentem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobywałem jako instruktor harcerski w jednej z katowickich drużyn wodnych. Tam też polubiłem się z żeglarstwem, wcześnie udało mi się zdobyć patent motorowodny i żeglarski oraz zostać młodszym instruktorem żeglarstwa. Poza pływaniem lubię spędzać czas w lesie, biwakując przy ognisku oraz praktykując małą szkołę przetrwania. Prywatnie jestem mężem Karoliny oraz tatą Uli, Jurka i Józia.

 • Norbert Tocki - wychowawca klasy 1, nauczyciel religii

  Norbert Tocki - wychowawca klasy 1, nauczyciel religii

  Świeżo upieczony magister teologii na kierunku nauczycielskim. W tej dziedzinie interesuje się najbardziej osobą Jezusa Chrystusa, kwestiami dogmatycznymi i uzasadnianiem wiary. Pasjonuje się psychologią oraz psychoterapią, stąd też szczególnie bliskie jest mu dobro wychowanków. Jest miłośnikiem wszelkiego rodzaju wysiłku sportowego, wypoczynku na świeżym powietrzu i w dobrym towarzystwie.

 • Seweryn Mzyk - wychowawca klasy 2, nauczyciel muzyki

  Seweryn Mzyk - wychowawca klasy 2, nauczyciel muzyki

  Mąż Dominiki, ojciec Franciszka, Antoniego i Józefa. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (specjalność - gra na trąbce). Studiował również muzykę dawną w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest przede wszystkim pasjonatem muzyki, ale uwielbia również jazdę na rowerze, grę w piłkę nożną, górskie wędrówki i astronomię. Lubi rozmawiać po angielsku, wciąż chce się w tym kierunku rozwijać. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty i audycje muzyczne dla osób w każdym wieku. Ma certyfikaty w zakresie Porozumienia Bez Przemocy oraz Pozytywnej Dyscypliny. Jest również trenerem umiejętności społecznych.  

 • Krzysztof Górecki - wychowawca klasy 2, katecheta

  Krzysztof Górecki - wychowawca klasy 2, katecheta

  Pochodzi z Tychów. Absolwent Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zainteresowania: podróże po Włoszech, gotowanie, picie kawy z przyjaciółmi, słuchanie ludzi.

 • Sebastian Pontus - wychowawca klasy 3, koordynator zajęć pozalekcyjnych, koordynator ds. innowacji w Stowarzyszeniu “Węgielek”.

  Sebastian Pontus - wychowawca klasy 3, koordynator zajęć pozalekcyjnych, koordynator ds. innowacji w Stowarzyszeniu “Węgielek”.

  Mąż Joanny i ojciec Stasia. Z Kuźnicą związany od 2014 roku. Ukończył Filologię angielską z językiem niemieckim na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.  Wieloletni  stypendysta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, oazowicz. Wcześniej kilka lat pracował jako nauczyciel j.angielskiego w liceum, przedszkolu i szkole specjalnej. W zakresie metodyki nauczania interesuje się nauczaniem polisensorycznym oraz nauką poprzez aktywną zabawę ruchową. Instruktor akrobatyki sportowej. Autor książek i publikacji w zakresie metodyki nauczania STEAM, robotyki, kodowania i programowania. Finalista Lego Teacher Award 2018, doradca metodyczny, szkoleniowiec w kilku firmach edukacyjnych. Microsoft Innovative Educator Expert. Członek grupy  Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4