Projekt Caritas Laudato Si. Wygrany grant :)

Z nieukrywaną radością informujemy, że nasza szkoła wzięła udział w konkursie na grant…. i go zdobyliśmy 🙂
Projekt Caritas Laudato Si powstał jako odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka oraz potrzebę budzenia w nas ekologicznej wrażliwości. Mija 6 lat od kiedy papież Franciszek napisał encyklikę Laudato si, mocno akcentując potrzebę działania i nasza szkoła w te działania postanowiła się wpisać.
Otrzymaliśmy grant na stworzenie „Zielonej klasy”, chcemy poddać rekultywacji teren z boku szkoły, stworzyć „zieloną wizytówkę, wyspę”, która ma skłaniać uczniów, rodziców, nauczycieli i przede wszystkim okolicznych mieszkańców do refleksji na temat ekologii. Chcemy zachęcić innych, by zobaczyli, że prostymi metodami można osiągnąć piękno, kierując się filozoficznym zdaniem Dostojewskiego „piękno zbawi świat”.
Będą budki dla ptaków, zbiornik na deszczówkę, rośliny przyjazne owadom, warzywny zakątek, meble z europalet… po prostu będzie pięknie i ekologicznie.
Uczniowie już zaczęli prace: mamy pierwsze budki dla ptaków, tworzy się plan „Zielonej klasy”, wybieramy cytaty z encykliki „Laudato si”, które zostaną umieszczone na tabliczkach i będą katalizatorem przemyśleń dla gości naszego zielonego zakątka.