cze
Klasa 6 w EMAG-u

Uczniowie klasy 6 mieli okazję zobaczyć czym zajmuje się i jak działa Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach. Wycieczka, która odbyła się 6 czerwca, była bezpośrednio związana z realizacją materiału nauczania z przyrody.
Instytut prowadzi badania i prace rozwojowe w obszarach informatyki, opracowuje innowacyjne rozwiązania oraz doskonali istniejące. Chłopcy mieli okazję m.in. wejść do olbrzymiej klatki Faradaya, w której bada się wpływ fal elektromagnetycznych na urządzenia. Zobaczyli pomieszczenia, gdzie urządzenia poddawane są testom elektrostatycznym oraz linię produkcyjną płytek wyposażonych w układy scalone (elementy te stosowane są m.in w czujnikach metanu używanych w kopalniach).