wrz
Mali studenci na Politechnice Śląskiej

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Śląską. Najpierw chłopcy zapoznali się z zasadami funkcjonowania uczelni, później, wysłuchali wykładu dr inż. Anny Kloc - Ptasznej pt. “Materiały biomimetyczne” dotyczącego naśladowania przyrody w nauce. Całość odbywała się w auli mogącej pomieścić nawet 500 słuchaczy. Chłopcy zwiedzili też laboratoria, mogli zobaczyć, jak działają profesjonalne mikroskopy i przekonać się, ile napompowanych balonów zmieści się w małym pojemniku z ciekłym azotem. Całość zakończyły zajęcia z robotyki - nasi uczniowie samodzielnie sterowali robotami przemysłowymi!