lut
Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona?

Czy siedząc w szkolnej ławce można oglądać kosmos, spacerować po innych planetach, podróżować wśród gwiazd? Oczywiście, że tak! Dzięki nowoczesnej technologii, uczniowie klasy trzeciej mogli rozszerzyć wiedzę o przestrzeni kosmicznej zdobytą dzięki lekturze "Dzieci Pana Astronoma" i udać się na międzyplanetarną, kosmiczną podróż. W ramach projektu międzyprzedmiotowego przyrody, języka polskiego, angielskiego i robotyki uczniowie dowiedzieli się czym jest wirtualna i rozszerzona rzeczywistość (VR and AR). Dzięki specjalnym goglom VR podróżowali w kosmosie, podziwiali gwiazdy i planety. Co więcej, dzięki specjalnej kostce rozszerzyli szkolną rzeczywistość i cały układ słoneczny trzymali we własnych dłoniach mogąc nim obracać i przyglądać się każdej planecie z bliska. Pozostało nam czekać, kiedy nasi uczniowie sami zbudują pojazdy kosmiczne. To na pewno nie ostatni nasz projekt, w którym będziemy korzystać właśnie z technologii by przybliżać uczniom to, co wydawać się może tak odległe.